loading spinner

KZLM-TILIA, spol. s r.o.

Spoločnosť KZLM-Tilia bola založená v roku 1997 ako spoločnosť s ručením obmedzeným. História všetkých troch výrob sa však začala písať oveľa skôr - ešte pod hlavičkou Kožiarskych závodov Liptovský Mikuláš.

Postupne sa výroba rozširovala a dnes ponúka spoločnosť Tilia svojim partnerom a zákazníkom naozaj širokú paletu služieb. Patria medzi ne nielen služby a stroje pre kožiarsky priemysel, ale rovnako aj iné druhy strojov a ich opravy, výroba pracovných rukavíc a ďalších ochranných pracovných prostriedkov, a v neposlednom rade aj kozmetická výroba v širokom sortimente telovej a vlasovej kozmetiky.

Pôvodnou myšlienkou, ktorá stála pri vzniku kozmetickej výroby, bolo využitie zdrojov kolagénu, keratínu a elastínu. Neskôr boli doplnené ďalšími účinnými komponentami, ktoré boli úspešne zabudované do zloženia kozmetických výrobkov. Ide o komponenty, ktoré plne rešpektujú najmodernejšie kozmetické trendy a požiadavky trhu.

Sortiment môžeme rozdeliť na dve hlavné skupiny výrobkov.

1. tenzidové prípravky – telové a vlasové šampóny, tekuté mydlá, peny do kúpeľa

2. emulzné výrobky – masážne prípravky, krémy na ruky, pleťová kozmetika

3. výrobky pod zákazníckou značkou sú vyvíjané na základe požiadaviek zákazníkov - masážne a lubrikačné gély, séra, pleťové masky, mlieka, krémy a ďalšie kozmetické produkty.

Kozmetické výrobky TILIA sú určené pre  všetky segmenty trhu. Moderné technologické zariadenia a ich kapacita umožňujú veľmi pružne reagovať na kvalitatívne i množstevné požiadavky trhu. Úspešne sa umiestňujú v obchodných sieťach, veľkoobchodococh, hoteloch, rôznych odvetviach priemyslu.

Výroba pracovných rukavíc má v Liptovskom Mikuláši svoju tradíciu ešte z čias Kožiarskych závodov. Okrem kožených rukavíc sa v roku 1980 začala výroba máčaných rukavíc PVC, v ktorej pokračujeme dodnes s využitím netoxických zmäkčovadiel. Náš sortiment obsahuje aj rukavice zo syntetického ako aj prírodného latexu.

V súčasnosti zamestnávame približne 50 pracovníkov. Výroba u nás je veľmi flexibilná. Snažíme sa vždy prispôsobiť požiadavkám zákazníkov a "ušiť" výrobok či službu na mieru odberateľovi. Vzhľadom na meniace sa trhové podmienky sme pristúpili k budovaniu systému riadenia kvality podľa noriem ISO 9001/2000.

Veríme, že naša ponuka, ktorú si môžete v plnej miere prezrieť na tejto stránke, uspokojí Vaše požiadavky. V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností nás prosím kontaktujte a nájdeme pre Vás vhodné riešenie.